18 січень 2022

ВАРТА ПАМ'ЯТІ

21.11.2012.

21 листопада 2012 року в Національному музеї «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» відбулася щорічна поминальна акція «Варта пам'яті». За традицією, до участі в акції були запрошені представники п'яти  традиційних християнських Церков, представлених в Україні: Українська Автокефальна Православна Церква, Українська Православна Церква (Московського Патріархату), Римо-Католицька Церква в Україні, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Греко-Католицька Церква. 

Представники конфесій відправили поминальні панахиди за померлими в роки Голодомору 1932-1933рр. Імена загиблих вдалося встановити за участю відвідувачів, які заповнювали Картки обліку жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. На основі цих матеріалів, музей щороку видає Народну книгу пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 – додаток до дев'ятнадцяти томів Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933. Таким чином, священики відправляють панахиди за душами тих, за кого десятиріччями ніхто не молився. 

Від Української Автокефальної Православної Церкви поминальну панахиду, з благословення Блаженнійшого Митрополита Мефодія, відправив Преосвященнійший Володимир (Черпак), єпископ Вишгородській і Подільський, керуючий Київською єпархією. Владиці співслужили:  протоієрей Стефан Яремчук, настоятель храму Св. Миколи Набережного м. Києва, священник цього ж храму - протоієрей Андрій Хім'як, а також духовенство Св.-Покровської Подільської церкви м. Києва -  ієрей Димитрій Каран, диякони Пилип Рябко та Костянтин Денисов.