16 квітня 2024

1 грудня 2014 року упокоївся Євген Олександрович Сверстюк

01.12.2014.

1 грудня 2014 року упокоївся Євген Олександрович Сверстюк. Відійшла у вічність надзвичайна людина, яка поєднувала у собі мужність, сміливість, непокірливість будь-якій неправді, витривалість, непідкупність і надзвичайну чесність, ввічливість і любов до України і українського народу. До ворогів своїх і ворогів українського народу ставився по-євангельські. Не змогли зламати його совєцькі табори, тюрми, приниження, заслання. Говорив усім у вічі правду. Покійний Анатолій Лупиніс казав: «Сверстюк, ну аж надзвичайно чистий.» Життя р. Б. Євгена золотими буквами вписано в історію України і Української Церкви. Доброзичливість, толерантність, інтелігентність, лагідна усмішка назавжди залишаться у моєму серці.

            Дивно, що хтось звинувачує мене у тому, що буцімто «припхався на похорон».  Нагадую всім, що на похорон ніхто не запрошує. Ми всі мусимо виконати християнський обов’язок – провести спочилого в останню дорогу. За наші стосунки з паном Євгеном можу сказати, що у найближчих друзях ми не ходили, але й не були заклятими ворогами. Іноді наші погляди на ті чи інші події, або вчинки людей, не співпадали, але завжди ми якось це толерантно узгоджували, вибачались взаємно. Хто у цих словах має сумнів то нехай звернеться до підшивок газети «Наша віра,» в якій без редакторської правки друкувалися мої статті; до повідомлень про ювілей відродження УАПЦ, який провела громада у Свято-Покровської Подільської церкви. Нагадую про відносини наші у редакції «Нашої віри», конференцію в Єрусалимі, Мертве море, мінусову точку перед Мертвим морем з відпочинком, Кумранські печери, суперечки і нічні розмови в Єрусалимі, Соловки! Вдова р. Б. Євгена це все може посвідчити, бо збереглися ж архіви! Мені судилося відспівувати сина р. Б. Євгена – Андрія, і як було холодно на цвинтарі, і як ми з паном Євгеном шукали довго лопату у Покровській церкві, щоб викопати могилу його сину.

            Всі суспільні події не обходились без того, щоб ми не спілкувались, не молились разом. Господь любить правду, а вона все перемагає! Господь всім праведний і милосердний Суддя. Неупереджені люди знають, що пан Євген був завжди виваженим, спокійним, непідкупним, правдивим і чесним моїм заступником.

            Щиро скорблю за р. Б. Євгенієм.

Царство йому Небесне і вічна пам’ять.

Єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (Черпак)