22 червня 2024

ПРОПОВІДІ

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященного Володимира, єпископа Вишгородського і Подільського вікарія Київської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

вірним Свято-Покровської Подільської церкви м. Києва та усім вірним Української Автокефальної Православної Церкви

 

Дорогі брати та сестри!

Христос воскрес!

Це зворушливе і радісне вітання хвилює розум і серце віруючих і невіруючих, християн і прихильників інших релігій. Всі радісно відгукуються: «Воістину воскрес!» Отже, все людство, сотворене Вседержителем, стверджує істинність Воскресіння Христового та вічність свого особистого буття, виказує надію на власне воскресіння. Православні ж християни, щоразу згадують неповторну Пасхальну ніч і відправу, коли вся природа прославляє Воскреслого Христа

Дивнеє чудо здійснилося! Бог, Вседержитель і Творець усіх світів, Якого людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють навіть чини ангельськії споглядати, приймає людську плоть і єство, сходить на Землю, проповідує, зазнає зрадництва людей, страждає, страшною смертю вмирає, воскресає і показує шлях людству до вічного блаженства. Воскресіння Христове переродило людей якщо не дією, то – надією (1 Пет. 1,3).

Боїмося смерті – знаймо, що Христос воскрес. Знемагаємо на війні від нападу ворога – знаймо, що воскрес Христос і «розвіються вороги Його» (Пс. 67, 2). Христове воскресіння є найвище утвердження віри. Який ще празник може зрівнятися з християнською Пасхою? – повторюємо ми за стародавнім Тертуліаном. З невимовною радістю і натхненням підійшла Марія Магдалина до римського імператора, підносячи йому крашанку, проповідала Христа воскреслого і ми, разом з нею, радісно проголошуємо що Христос воскрес.

В час розп’яття Христа верх взяли зрада, страх, безвір’я, неправда, обман, підступництво, грошолюбство, неправдиве збагачення, здирництво і всі людські гріхи. Христос своїм воскресінням це все переміг і показав, що смерть і неправда вже не має влади над людиною, що Бог є і в силі і правді (Пс. 45, 2).

Вітаю все духовенство, дорогі брати і сестри, усіх вірних Української Автокефальної Православної Церкви із Воскресінням Христовим. Щиро вітаю Українських воїнів і прошу, щоби Воскреслий Господь подав воїнам силу, здоров’я, мужність і сміливість для захисту нашого народу, нашої Батьківщини. Нехай Вас не пригнічує зрада окремих вищих військових очільників і малодушних воїнів. Пам’ятайте зрадництво Юди і його жахливу кончину. Захист Вітчизни і свого народу випливає із вчення Христового. Сам Христос захищався: «… за що мене б’єш? …» (Ін. 18, 23). Така була відповідь Христа слузі первосвященика на судищі. Пам’ятайте, дорогі воїни, що ворог, якої б він національності та віросповідання не був, є ворог. Православний же брат, ніколи не дозволив би собі у Прощену неділю, напередодні Великого Посту, вдиратися у іншу державу, окупувати її, а в Лазареву суботу вчиняти лукаві провокації у сусідній державі. Будьте, дорогі воїни мужні! «Я переміг світ!» (Ін. 16, 33) – мовив Господь своїм ученикам.

Поздоровляю з Пасхою Христовою Український Уряд, Верховну Раду України, усіх християн і весь український народ по всіх усюдах сущий. Нехай воскреслий Господь пошле нам спокій, охоронить і захистить від ворога і окупанта, проявить Свою силу, пошле нам єдність і здоров’я, щоб ми прислужились Його Церкві та усвідомили, що земна Батьківщина є прообразом Царства Небесного і без любові та вірності до неї неможливо здобути Небесної Батьківщини. Амінь.

Воістину воскрес Христос

Пасха Христова       Володимир єпископ Вишгородський і Подільський вікарій Київської єпархії УАПЦ

2014 рік

м. Київ