16 квітня 2024

Cпростування «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства і віруючих УАПЦ щодо об’єднання»

16.12.2011.

Єпархіальні збори Київської єпархії УАПЦ.

 

16 грудня ц.р. преосвященніший Володимир, єпископ Вишгородський і Подільський, керуючий Київською єпархією провів збори духовенства Київської єпархії УАПЦ. На зборах було присутнє духовенство Київської єпархії. Піднімалося питання єдності Українського Православ’я. Було засвідчено волю і бажання вірних та духовенства до об’єднання. Наголос був поставлений  на взаємному всепрощенні образ, заборон, висловлювалися  за євхаристійне єднання з УПЦ МП та УПЦ КП.

 

         Преосвященніший Володимир спростував «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства і віруючих УАПЦ щодо об’єднання», подане на сайті УПЦ КП  http://www.cerkva.info/uk/synod/2017-zvernennia-synodu-do-uapc.htmlпро те, що блаженніший Мефодій, Предстоятель УАПЦ та голова комісії для ведення діалогу про об’єднання митрополит Андрій своїми діями втретє за останнє десятиліття зірвали процес об’єднання УПЦ КП та УАПЦ в єдину помісну Православну Церкву.

 

Преосвященніший Володимир оповістив духовенство Київської єпархії, що «Комісією» вироблений спільний документ і поданий на розгляд Предстоятелів, де зазначається, що переговори про об’єднання без Московського Патріархату будуть не всезагальними; об’єднання треба робити досить обережно, не ображаючи духовенство та вірних; сторони, що об’єднуються, зберігають повністю свою адміністративно-канонічну структуру за прикладом РПЦ (Зарубіжної); відродження УАПЦ визнається з 1921 р., визнаються канонізації святих УАПЦ та УПЦ КП; хіротонії єпископів та священиків визнаються обома Церквами – як то визнано у Вселенській Патріархії (без досвячення чи пересвячення).

 

         У документі про об’єднання більше того зафіксовано прохання до Предстоятелів Церков, щоб вони уневажнили взаємні образи та заборони, остаточно визначились, з обох сторін, про Предстоятельство.

 

Більш ніж дивним є «Звернення Священного Синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства і віруючих УАПЦ щодо об’єднання». Якби не повідомлення про «Звернення» на офіційному сайті УПЦ КП, про зрив переговорів блаженнішим митрополитом Мефодієм і митрополитом Андрієм, можна було би назвати фальшивкою, або ж провокацією, наголосив єпископ Володимир.

 

Якщо ж це виголошується офіційно, на весь світ, то не інакше, як заклик до війни, ворожнечі, нестабільності у суспільстві, зболеному і розшматованому, небажання до об’єднання; ворожості до Української Держави та українського народу розцінити не можливо.

Свящ. Д. Каран.