22 червня 2024

ДОПОМОГА ВМИРАЮЧОМУ

29.03.2016.

У всі часи вважалось чеснотою допомогти людині яка помирає, допомогти не тільки фізично але й духовно. Таїнство смерті і вмирання у всі часи хвилювала людство. Люди планують своє життя відповідно до смерті, задумуються над сенсом скороминучого життя, приймають або не приймають Боже одкровення про вічне життя після фізичної смерті.

У даній доповіді ми розглядаємо досвід православного супроводу помираючої людини. 

Православний священик підготовляє людину до переходу у вічне життя:

По-перше - священик спонукає людину до аналізу її життя та виявлення гріховних звичок, - після чого здійснює над людиною Таїнство Сповіді. 

По-друге - надзвичайно важливим у підготовці помираючого до переходу у вічне життя є Таїнство Причастя Пречистого Тіла  і Чесної Крові Господа нашого Ісуса Христа.

По-третє - здійснивши Таїнства, священик разом з помираючим починає молитись до Господа. Бо тільки з надією на Милосердного Бога і з молитовним зітханням до Нього, помираючому легше буде пройти шлях відділення душі від тіла.

Таким чином, православний супровід помираючого допомагає людині,  яка стоїть на межі світу матеріального і духовного, повноцінно підготуватися до переходу у вічне життя та відійти у вічність славословлячи Творця.