16 квітня 2024

ФРОНТОВИМИ ДОРОГАМИ

06.02.2019.

З благословення Голови Комітету зв’язків зі Збройними Силами та Силовими структурами України преосвященного Володимира, єпископа Вишгородського і Подільського з 28 січня по 2 лютого 2019 року відбулась душпастирська поїздка на російсько-український фронт групи волонтерів під керівництвом протоієреїв Свято-Покровської Подільської церкви м. Києва Дмитра Борисовича Карана, Свято-Катерининського собору м. Чернігова Євгена Орди. У своїх проповідях священик Дмитро акцентував увагу на жертовному служінні українських воїнів, які віддали своє життя за незалежність нашої Держави. Крім того він наголошував на тому, що на кожному українцю лежить «печать війни» і кожен співпереживає та молиться за здоров’я й перемогу наших захисників.

Священик Дмитро Каран повідомив, що парафіяни Св. Покровської Подільської церкви протягом декількох місяців вели інтенсивну підготовку до цієї поїздки. Зокрема, в’язали шкарпетки, збирали теплий одяг, продукти харчування, кошти на дизельне пальне для поїздки. На зібрані кошти для фронтовиків було закуплено засоби гігієни, чай, кава, печиво, ковбаси.

         До складу волонтерської групи, поїздку якої фінансувала Громада Свято-Покровської Подільської церкви м. Києва входили: співробітник Інституту Літератури НАНУ Борис Черній, член Міжнародної громадської організації «Міжнародне товариство прав людини – Українська секція» (МТПЛ-УС) Сергій Гнідко, співачка Любов Чернецька.

Громада Свято-Катерининської церкви м. Чернігова підготувала велику кількість консервації, сухофруктів, теплого одягу. Протоієрей Євген Орда передав пожертву від місцевих волонтерів для заправки авто.

На співробітника Інституту Літератури Національної Академії Наук України Бориса Чернія була покладена особлива місія, – він презентував українським воїнам спільний проект Українського культурного фонду та Національного центру реабілітації учасників АТО та бойових дій – «Сучасна бібліотека українського воїна». Усі книжки серії підготовлені для поширення у військових частинах зони ООС, зокрема це п’ять видань: «Тарас Шевченко. "Свою Україну любіть…", "Кобзар"», «Володимир Сосюра. "Всім серцем любіть Україну свою"», «Остап Вишня. Зенітка», «Степан Руданський. Співомовки», «Сміх усе перемагає. Збірка перлин народного гумору та усмішок і байок Павла Глазового».Науковий керівник цієї серії – заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України з наукової та видавничої діяльності Сергій Анастасійович Гальченко – упорядник книжок, автор передмов.

Член МТПЛ-УС Сергій Гнідко, зібрав персональний комп’ютер для воїнів Правого Сектору.

Співачка Любов Чернецька підіймала бойовий дух воїнів патріотичною піснею та полум’яним поетичним словом.

Волонтерська група подолала віддаль у 2980 кілометрів.  Відвідали воїнів 2 батальйону та протитанкової роти 54 бригади, 13 батальйону, воїнів Правого Сектору.

Українські воїни дякували за молитовну та матеріальну підтримку. Віримо, що з Божою допомогою та нашою спільною працею здобудемо перемогу над віроломним російським ворогом.