16 квітня 2024

Молитва за спокій православних воїнів

07.04.2014.

Молитва за спокій православних воїнів, за віру та Україну

на полі битви загиблих*

 

Непереможний, непостижимий і сильний у битвах Господи Боже наш! Ти, за незбагненним промислом своїм, одному посилаєш ангела смерті, під дахом дому його, іншому в полі, іншому на морі, а ще іншому – на полі битви, від бойової, вогнепальної зброї, що несе страшну й смертоносну силу, яка руйнує тіла, розриває члени і розбиває кістки вояків. Віруємо, що за Твоїм, Господи, премудрим провидінням таку приймають смерть захисники віри і вітчизни.

Молимо Тебе, премилосердний Господи, пом’яни в Царстві Твоїм православних воїнів, на війні вбитих, і прийми їх в небесну оселю Твою як мучеників, зранених, і обагрених власною кров’ю, які постраждали за Святу Церкву Твою і за вітчизну, яку обрав Ти і благословив як насліддя Твоє. Молимо Тебе, прийми ж воїнів, що відійшли до Тебе, в сонми воїнів небесних сил, прийми їх милістю Твоєю як тих, що впали у битві за незалежність землі української від ярма московського, як тих, що захищали від ворогів цих істинну, а не лицемірну віру православну, як тих, що захищали вітчизну в тяжку годину від полчищ чужинців та своїх зрадників, що ворогам служать. Пом’яни, Господи, і всіх тих, що добрим подвигом воїна подвизалися за вибрану і освячену Тобою землю українську, в яку вороги хреста і православ’я, що видають себе за братів-християн, принесли і вогонь, і меч. Прийми з миром душі рабів Твоїх (імена), що воювали за благоденство наше, за мир і спокій наш, і подай їм вічне упокоєння як тим, що рятували міста і села і закривали собою вітчизну, і помилуй загиблих на війні православних воїнів Твоїм милосердям, прости їм усі провини, в житті цьому заподіяні, словом, ділом, свідомо і несвідомо. Зглянься милосердям Твоїм, о премилосердний Господи, на рани їх, муки, стогін і страждання, і зарахуй їм усе це як подвиг добрий і Тобі благоугодний. Прийми їх милістю Твоєю, адже вони тяжкі скорботи й поневіряння тут прийняли, – нестатки, труднощі, працю й безсоння, голод і спрагу і знемогу перетерпіли, призначені були як вівці на заколення.

Благаємо Тебе, Господи, нехай будуть муки їх ліками та єлеєм, вилитим на гріховні рани їх. Поглянь з небес, Боже, і побач сльози сиріт, що залишилися без батьків своїх, і прийми розчулені молитви за них синів та дочок їхніх; і почуй молитовні зітхання батьків і матерів, що втратили дітей своїх; почуй, милосердний Господи, невтішних удовиць, що втратили чоловіків своїх, братів і сестер, що плачуть за своїми рідними – і пом’яни мужів цих, убитих у розквіті сил і у цвіті літ, і старших чоловіків, наповнених силою духу і мужністю. Поглянь на сердечну скорботу нашу, почуй зітхання наше і змилосердься, премилосердний, до тих, що моляться Тобі, Господи! Ти забрав від нас рідних наших, але не позбав нас Твоєї милості, почуй молитву нашу і прийми милостиво тих, що відійшли до Тебе рабів Твоїх (імена), яких ми завжди поминаємо! Поклич їх у прикрашену оселю Твою, як доблесних воїнів, що поклали життя свої за віру і вітчизну на полі битви. Прийми їх до сонму вибраних Твоїх як таких, що послужили Тобі вірою і правдою, і упокой їх у Царстві Твоїм як мучеників, що відійшли до тебе зболеними і зраненими, що в страшних муках віддавали дух свій. Всели в небесний град Твій усіх рабів Твоїх, яких ми поминаємо (імена) як воїнів доблесних, що мужньо подвизалися в страшних битвах. Зодягни їх там у шовк світлий і чистий, як таких, що тут убілили ризи свої в крові своїй, і вінців мученицьких сподоби. Зроби їх усіх причасниками торжества і слави переможців, що воювали під знаменом Христа Твого зі світом, плоттю і дияволом. Причисли їх до сонму славних страстотерпців, добропобідних мучеників, праведних і всіх святих Твоїх.

Амінь.

* Цією молитвою можна поминати всіх загиблих в Україні під час революції 2013-2014 років.