22 червня 2024

МОЛИТВА ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЧАС ЗГУБНОЇ ПОШЕСТІ

24.03.2020.

       У зв'язку з карантином в Україні та введенням в окремих регіонах режиму надзвичайної ситуації з метою недопущення поширення коронавірусу, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оголосила 25 березня 2020 року Днем загальної молитви і посту за Україну.

       Звертаємось до парафіян Свято-Покровської Подільської церкви підтримати ініціативу Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій і помолитись завтра 25 березня 2020 року, що Господь припиняв згубні пошесті серед людей та зберіг українську державність. Для нас православних українців ХХІ століття заклик до молитви за збереження української державності актуальний як ніколи, адже триває неоголошена російсько-українська війна, Російською Федерацією окупований Крим та частини Луганської і Донецької області. Ми добре пам’ятаємо історію своєї Держави – якими титанічними зусиллями мільйонів здобувалась наша державність та як через недалекоглядність і зраду тогочасних керманичів відходила в небуття. Будемо молитись, щоб Всемогутній Господь умудрив владу нашу і на збереження державності та звершення добра для свого народу настановив.

       Пропонуємо молитву святителя Калліста І Патріарха Константинопольського за народ і воїнів його в час нашестя варварів (у скороченні):

       Господи і Боже милості, всякого добра подателю, Отче щедрот, пристановище милосердя, невичерпне джерело чоловіколюбства. Ти все премудрістю влаштував. Ти зв’язуєш – і знову відпускаєш. Ти упокорюєш – і знову підносиш. Ти гордим притивишся, а смиренним даєш благодать. Твоєю владою утримується все творіння – і духовне, і тілесне, Твоє правосуддя велике і шляхи Твої неописані. Твоїм Духом усе керується і в руці Твоїй дихання всього живого. Тебе слухаються зірки і Тобі все підкоряється. Тобі все творіння служить. Перед Тобою всі Ангельські Сили тремтять і безперестанними похвалами Тебе вшановують, і всіма голосами нечуваними оспівують. Ти сонце правди і розуму, Боже істинний, що все твориш і змінюєш лише самим бажанням. Благоприємним і милостивим оком поглянь на людей Твоїх, що згрішили і зневірились, і зішли на них милості Твої багаті. Пощади насліддя Твоє, пощади народ Твій, пощади виноград, що його насадила десниця Твоя, нехай милосердя Твоє благає Тебе за нас. Пом’яни пролиту кров рабів Твоїх, пом’яни святі Твої вівтарі, що скверними ногами потоптані і спалені були. Пом’яни тих нещасних відступників, що дітьми ще були в неволю до нечестивих віддані і батьківське благочестя безумно прокляли і на службу дияволу записалися. Зупини вже жезл грішників, що на долю праведних падає. Не віддай нас до кінця, імені Твого ради святого і невимовної ради милості, яка щедро проливається від Твого милосердя, але подай христолюбивому народу нашому полегшення від теперішніх скорбот і припинення чвар і протистоянь, укріпи силу його і підкори йому тих, що повстають проти нього, і з’єднай воїнство наше в однодумності й мирі, і до будь-якого підступу видимих і невидимих ворогів невразливим його збережи. Ангела йому хранителя від святої оселі Твоєї явно зішли, щоб він воював попереду народу Твого. Спокій і мир глибокий даруй народу Твоєму, щоб тихо і без сум’яття життя своє проводив, і будь-яке інше повстання чи підступ, що підніметься проти нього, незборимою Своєю десницею розори, і безпечне та довге життя йому даруй молитвами всеславної і преблагословенної Владичиці Богородиці, надприродних Твоїх служителів і всіх святих, що від віку Тобі благоугодили. Амінь.