16 квітня 2024

Молитви святих при нападі ворогів

07.04.2014.

Молитва святого мученика Федора Стратилата

Господи Боже всесильних не залишай усіх тих які покладають надію на милість Твою, але захищай їх! Будь мені милостивий і збережи мене від омани ворожої Твоїм захистом щоб не впав я перед супротивниками моїми і щоб не зрадів ворог мій наді мною. Стань переді мною, Спасителю мій, у подвигу цьому за ім’я Твоє святе. Ти мене укріпи й утверди і подай силу стати мужньо за Тебе до крові і покласти душу мою по любові до Тебе, як і Ти полюбивши нас, поклав на хресті душу Свою за нас. Амінь.

Молитва святому Архістратигу Божому Михаїлу

 

Святий і великий архістратиже Божий Михаїле, що синув з небес диявола і воїнство його! До тебе з вірою прибігаємо і тобі з любов’ю молимося і будь щитом незнищенним і забралом твердим святій церкві та православній Вітчизні нашій, захищай їх блискавичним мечем твоїм від усіх ворогів видимих і невидимих. Будь Ангелом хранителем, наствником премудрим і швидким помічником та провідником нашим. Будь вождем і непереможним товаришем христолюбивому воїнству нашому, вінчаючи його славою і перемогами над супостатами, щоб зрозуміли всі супротивники наші, що з нами Бог і святі Ангели Його. Амінь.

 

  Молитва болящого воїна до Господа Спасителя

 

Лікарю душ і тіл! В розчуленні серця мого до Тебе припадаю благаючи зцілення. Знаю, Господи, що я приймаю достойне покарання за діла свої, оскільки переступив повеління Твої. Але оскільки Ти сказав, що не зочеш смерті грішника, але щоб він навернувся і живий був, то через це благаю непам’ятнозлобне чоловіколюбство Твоє і не пом’яни гріхів та беззаконь моїх, що про них я жалкую всім серцем моїм і милостиво зроби мене причасником Пречистого Тіла і Крові Твоєї, щоб так приготувавшись, мав я надію на життя вічне. А в цьому тимчасовому житті подай мені Господи зцілення від немочі що опанувала мене, вилікуй рани мої, приборкай хворобу, загаси гарячку і вску пристрасть і неміч, що затаїлась в мені та скоро підніми з одру недуги. Утіш родичів моїх і близьких що сумують за мене, а тим що піклуються про мене, воздай сторицею, а тим хворим, що поруч зі мною лежать пошли полегшення і зцілення. Будь нам усім лікарем і утішителем, щоб ми в терпінні придбавши душі наші стати старанніше служити Вітчизні й народу нашому, на користь і Тобі Спасителю нашому во славу. Амінь.

 

 

 

Молитва святого мученика Євтропія у ранах і стражданнях

 

Боже Вседержителю, милосердний і милостивий, Помічнику в кайданах і Подателю мужнього терпіння в муках! Дай нам терпіння в ранах цих і прийди на поміч до нас, як і до раба Твого мученика Феодора прийшов єси і допоміг йому і всесильною Твоєю допомогою чви всім, що ми воістину Тебе єдиного маємо за Господа Спаса і Тобі Єдиному поклоняємось, славлячи Тебе з Отцем і Святим Духом навіки. Амінь.

 

 

Пісня Богородиці (перекладена, кондак Богородиці це)

Молитва в біді, печалі й скорботі до мученика Трифона

 

О святий мученику Христовий Трифоне, скорий помічнику всім, хто до тебе прибігає і скоропослушний захиснику тих, хто молиться до Тебе! Почуй нині і на всякий час моління тих, що шанують святу пам’ять твою, і заступайся за нас перед Господом на всякому місці, ти ж бо угодниче Христів святий мучениче і чудотворче Трифоне, що у великих чудесах возсіяв, перед відходом твоїм від життя цього тлінного молився за нас до Господа і випросив єси в нього дар оцей  і якщо хто в якій-небуть нужді, біді, печалі та хворобі душевній або тілесній призивати почне святе ім’я твоє, той позбавлений буде від усякої злої напасті. І як ти колись дочку цареву, яку в місті Римі диявол мучив, зцілив єси, так і нас від злих його підступів збережи в усі дні життя нашого, а особливо в день останнього нашого подиху, заступися за нас. Будь нам тоді помічником і скорим прогонителем лукавих духів і до Царства Небесного провідником, де ти сам нині предстоїш із сонмами святих біля престолу Божого: моли Господа, щоб Він сподобив і нас причасниками бути споконвічних веселощів і радості, щоб з тобою разом удостоїлись ми славити Отця і Сина і Святого Утішителя Духа на віки вічні. Амінь.

 

 

 

Молитва у відчаю до святителя Тихона Задонського

 

О всехвальний святителю і угодниче Христовий отче Тихоне! По-ангельському провівши життя на землі, ти як Ангел добрий явився єси і в дивному твоєму прославленні. Віруємо всією душею і думкою, що ти добросердечний наш помічнику і молитвеннику, твоїм неложним заступництвом і благодаттю, від Господа щедро тобі дарованою, завжди сприяєш нашому спасінню. Прийми ж, шановний угодниче Христовий, і в час цей наші недостойні благання, визволи нас твоїм заступництвом від марнослів’я та брехливості, що облягли нас, неправовір’ята зловір’я людського. Постарайся, скорий наш заступниче, благоприємним твоїм клопотанням ублагати Господа щоб Він продовжив Свої великі багаті щедроти на нас грішних і недостойних рабів Своїх. Нехай вилікує Своєю благодаттю невиліковні рани і струпи тлінних душ і тіл наших, нехай пом’якшить закам’янілі серця наші сльозами розчулення і жалю за численні гріхи наші і нехай визволить нас від вічних мук та вогню геєнського: а всім вірним людям Своїм нехай дарує в нинішньому віці мир і тишу, здоров’я і спасіння і в усьому добре сприяння щоб так тихе і спокійне життя проживши в усякому благочесті і чистоті, сподобились ми з Ангелами і з усіма святими славити і оспівувати всесвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

 

 

Молитва про дарування терпіння

 

О Дивний Создателю, Чоловіколюбний Владико, многомилостивий Господи! Із серцем скорботним і смиренним так молю Тебе: не зневаж грішного благання мого і не відкинь сліз моїх і зітхання, почуй мене, як Хананею, не відвернися від мене, як від блудниці, яви й на мені, грішному велику милість чоловіколюбства Твого, ризою Твоєю чесною захисти, помилуй і підкріпи мене, щоб усі біди й напасті, які Ти посилаєш перетерпів я з вдячністю і в надії на вічні блага. А особливо ж печаль мою на радість оберни, щоб я не  впав у відчай і не загинув зневірений і окаянний. Бо Ти єси джерело милості і тверда надія нашого спасіння, Христе Боже наш і Тобі Славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва воїна підрозділу антитерору перед виконанням бойового завдання

 

Господи Сил Боже Небесних Воїнств, не забудь мене і не відступи від мене, грішного раба Твого, воїна (ім’я), що вирушив на знищення злих і підступних супостатів. Господи Боже наш, прости мені всі вільні й невільні гріхи, відніми від мене всяку легкодухість, слабкість і нерішучість. Не дай мені Господи неправедної жорстокості але чисте серце створи в мені, даруй мені розсудливість і хоробрість, силою Твоєю силу мою зміцни, щоб за Твоєю допомогою всякий супостат, всякий злодій і всякий нечестивець був переможений і знищений.

Бо Ти єси Господь Сил і від Тебе перемога істинна і Тобі славу возсилаємо Отцю і Синові і Святому Духові нині й навіки Амінь.

 

 

  Молитва водія

Господи Ісусе Христе Боже наш нині смиренно молю Тебе: будь провідником мені рабу твоєму (ім’я) і рабам Твоїм (імена) Твоєю благодаттю. Пошли мені Ангела хранителя і наставника щоб оберігав мене і визволяв від усякого злого нападу видимих і невидимих ворогів, щоб мирно і в здоров’ї мене попроводив і назад благополучно неушкодженим і безтурботним мене повернув. І дай мені всі добрі мої наміри благополучно во славу Твою здійснити молитвами Богородиці і всіх Твоїх святих.

Владико Пресвятий, збережи мене від неуважності та безпечності, від злого духа корисливості і від згубної пристрасті пияцтва Господи, пекла переможцю, врятуй мене від несподіваної смерті без покаяння і від майбутньої муки визволи. Бо Тобі належить милувати і спасати нас і Тобі славу возсилаємо із Безначальним Твоїм Отцем із Пресвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

 

Молитва військового льотчика перед польотом

Вседержителю Боже Сил і всякої плоті, Ти на херувимах носимий, Ти разом з вогненною колісницею Іллю на небеса взяв, Ти Ангелами своїми Авакума і Филипа диякона в повітрі переніс і так само на Успіння Пресвятої Діви Марії апостолів зібрав! Благослови мене, раба Твого, воїна (ім’я) і рабів Твоїх, воїнів (імена інших членів екіпажу), що маємо на кораблі повітряному подорожувати і сподоби мене (нас) необхідне завдання виконати і свою небесну мандрівку щасливо завершити і захищаючи й охороняючи мене (нас) від усякого злого нападу видимих і невидимих ворогів, щоб ми вдячно оспівали й прославили Пречесне ім’я Твоє, Безпочаткового Отця з Єдинородним Твоїм Сином і Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

 

Молитва військового моряка перед виходом у море

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти по морю як по суші ходив і святих Своїх учеників від сум’яття і хвилювання води пришестям Своїм врятував. Сам і нині, смиренно благаємо Тебе, зглянься милостиво на судно це ратне (або на судна ці ратні) і всесильною Твоєю правицею та небесним благословенням благослови його (або їх) і пливи разом з воїнами, що в ньому (в них) на плавання вирушають, і сприятливий вітер їм пошли, і пристав до них Ангела доброго від всемогутньої Твоєї сили, щоб оберігав і визволяв їх від усяких дужих вітрів, бур та надмірних хвиль і потоплення, і від усяких ворожих нападів і нашестя, і дай їм силу, і міць, і мужність, і перемогу на ворогів Хреста Твого, і на всіх супостатів, а їх здоровими і щасливими з перемогою во славу Твою мирно поверни. Так, Господи Боже наш, вчини гідні подиву давні милості Твої і нині над нами і Сам будь Воєводою воїнству цьому, і заступником та помічником сильним для них і для нас, що на Тебе уповаємо і Твоєї всесильної допомоги з вірою сподіваємось. Бо ти єси міць, і утвердження, і мир наш, і Тобі славу возсилаємо із Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

Молитва військового моряка після повернення з походу

Владико Господи Ісусе Христе Боже наш прийми сердечну подяку від мене, раба Твого, воїна (ім’я), що завершив плавання і щасливо повернувся, за Твою велику ласку до всіх нас. Бо Ти Господи, зберіг нас корабель цілим і неушкодженим і нас, що здійснювали свій обов’язок і добрі наміри, здорових успішно назад повернув. Бо Ти Спас Ізбавитель і всіх благ небесних і земних Щедрий Податель і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

 

Молитва проти супостатів

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, що простягнув до Тебе руки свої, і людей ізраїльських укріпив на Амаліка, і ради Ісуса Навіна з ополченням попустив сонцю зупинитися на знак перемоги. Ти й нині вислухай нас, що молимось Тобі за воїнів цих, які зібрались на битву: благослови, і укріпи їх, і подай їм серце мужнє на супротивників та ворогів. Ангела світлого пошли їм, а ворогам – страшного і жахливого, щоб зупиняв їх і проганяв, і серця їх розслабляв, і сміливість їх на втечу перетворив. Відніми від рабів Твоїх, що на битву нині вирушають, і від усіх нас будь-яке лихо, голод і пагубу, визволи нас від вогню, і меча, від нашестя ворогів, і від усякого нападу та повстання супротивників. Подорожуй разом з ними і подай їм усе для спасіння необхідне, навчи їх і врозуми, спаси, захисти, збережи, очисти, і радістю духовною наповни; душам і тілам їх будь заступником і захисником, і як Благий, і Милосердний, і Чоловіколюбець прощення гріхів подай їм, а в день Судний помилуй їх і нас усіх, та благослови в усі дні життя нашого, щоб, від Тебе допомогу, і заступництво, і визволення прийнявши, славу і вдячність без жодної перешкоди завжди ми Тобі возсилали. Бо Ти єси кріпость і утвердження людям Твоїм, і Тобі славу возсилаємо з Єдинородним Сином і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

 

Молитва перед битвою

Боже Кріпкий, Ти в руці Своїй тримаєш долі людей! Не пом’яни гріхів моїх і зміцни мене згори силою Твоєю на супротивників наших. Даруй мені бадьорий розум і серце безстрашне, щоб я страхань їхніх не злякався і не збентежився, але під захистом священних знамен воїнства нашого залишився вірним військовій присязі моїй до кінця. В Ім’я Твоє Господи, вирушаю і нехай буде воля Твоя.

Пресвятая Богородице спаси нас!

Святий архістратиже Михаїле будь нам споборником!

Святий ангеле-хранителю не відступи від мене!

Всі святії, моліть Бога за нас!

 

Молитва 2

Спасителя мій! Ти поклав за нас душу Свою щоб спасти нас, Ти заповідав і нам покладати душі свої за друзів наших і за ближніх наших. Радісно вирушаю я, щоб виконати волю Твою і положити життя своє за Вітчизну. Озброй мене силою і мужністю на подолання ворогів наших і якщо належить мені померти, даруй мені в цьому мужність, віру і надію на вічне життя в Царстві Твоїм. Мати Божа! Збережи мене від покровом Твоїм! Нехай буде воля Твоя Господи! Амінь.