22 червня 2024

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ЄПИСКОПА ВИШГОРОДСЬКОГО І ПОДІЛЬСЬКОГО ВОЛОДИМИРА (ЧЕРПАКА)

02.05.2016.

                            Пасхальне послання

     Єпископа Вишгородського і Подільського, вікарія Київського усім вірним дітям Св. Покровської Подільської церкви м. Києва.

                        Дорогі брати та сестри! Христос Воскрес!

Несказану радість і найбільше свято із свят у цьому році ми знову вимушені зустрічати у стані війни та агресії. Господь послав нам, дорогі, випробування – чи то за нелюбов і зневагу до своєї землі, народу, Церкви. Напевно ми забули про те, що мусимо любити батька і матір по Заповіді Божій (Вих.20,2,4-5,8-10,12,13-17).

Божу пересторогу побачили не тільки українці. У всьому світі неспокій, війни, біженці, розруха, голод, загиблі, поранені, сироти.  Ми не можемо по людському єству радіти. Та згадаймо учеників Христових, Матір Божу, жон мироносиць – вони теж не раділи, а плакали, проводжаючи Христа на Судища і на Розп’ятя.  Христос їм пообіцяв: «…серце ваше радітиме, і ніхто радости вашої вам не відійме!» (Ін. 16,22). І дійсно, як зраділа Марія Магдалина, коли впевнилась у Воскресінні Христа, а як раділи і бігли до Гробу ученики! Отже вони справді раділи. Христос попереджував найближчих до Нього, щоб не спокусились: «Прийде навіть година, коли кожен хто вам смерть заподіє, то думатиме, ніби службу виконує він Богові! А це вам учинять, бо вони не пізнали Отця, ні Мене.» (Ін. 16,2-3) Подібно чинять і вороги наші і думають, що служать Богові.Отож, радості Воскресіння Христового у нас ніхто не може відняти. Ми промовляємо радісний привіт усім живим, воїнам, які знаходяться на фронті, усім полеглим і впевнені, що цієї радості ніхто не зможе відняти. Мучениця Олена Чехівська молилася: «… Хай воскресне Україна і заживе вільною у християнському житті змучений наш народ і відпочине від заподіяної йому кривди. Але Воскрес Христос! Не вмре, не згине безслідно Творча сила… відродиться наша Україна і заживе вільним, щасливим життям нових поколінь.»

Воскресіння Христове вказує нам, що Він подолав смерть, Він має владу над усіма людьми та усіма нашими негараздами. Господь попустив нам війну і послав озброєного сусіда – то він і припинить її та прожене із нашої землі ворога. Господь устами апостола Павла каже, що Бог не попустить нам більшої спокуси ніж можемо, але разом із спокусою дасть і полегшення, щоб ми могли її перенести. (1. Кор. 10, 13)

Дорогі брати і сестри! Щиро вітаю з Воскресінням Христовим боголюбивих пасторів, чесне чернецтво, дорогих і вірних дітей Київської єпархії УАПЦ, усіх християн. Посилаю Пасхальне вітання очільникам нашої Держави та Війська. Особливе вітання воїнам які знаходяться на фронті, усім українцям, які поневіряються у Російських тюрмах, полоні, заручниках, усім поневоленим.

Щиро вітаю з Воскресінням Христовим українську діаспору по всьому світу. Закликаю усіх до посиленої молитви за якнайшвидший мир в Україні, за злагоду, добробут, любов і взаємоповагу. Не дамо місця у нашому суспільстві злу, неправді, нечесності, зрадливості, боягузтву, продажництву, лукавству, лицемірству тому, що Христос Воскрес! Амінь.

Воістину Христос Воскрес!

 

Пасха Христова                                                         Володимир,

18 квітня /1 травня 2016р.                                     Єпископ Вишгородський

М. Київ                                                                        і Подільський, вікарій

                                                                                       Київської Єпархії