21 травня 2024

«Православний церковний Календар» на 2012 рік. - 186 с.

12.12.2011.

Видавничий відділ УАПЦ випустив у світ настільний «Православний церковний Календар» на 2012 рік на 186 сторінках гарного офсетного паперу. Надрукований видавництвом «Преса України» у двох фарбах з кольоровими знімками єпископату УАПЦ. Фотографії відтворюють духовне життя Церкви та громадянські події. Вперше публікуються ікони Божої Матері –Іржавецька, Запорожська – подарованагетьманівною Оленою Отт-Скоропадською; свт. Миколая Чудотворця, чудотворна ікона Миколи Мокрого – благословення бл. п. Святішого Патріарха Мстислава; новопрославленого святого – праведного Арсенія лікаря, Волинського чудотворця; новомучеників Українських ХХ ст.

На обкладинках зображені: Кафедральний собор УАПЦ – Андріївська церква у Києві; Київські храми Миколи Набережного та всіх Святих новомучеників українських ХХ ст; пам’ятники:Свт. Василію (Липківському), Голодомору 1932-1933 рр. у м. Тернополі.         Упорядник – єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії Володимир (Черпак).

У «Календарі» наведені загальні відомості на 2012 рік, довідки про церковні та громадянські свята, пости, трапезу, дні особливого поминання померлих, дні звершення вінчань, пояснення до місяцеслова, скорочення.Дати наведені за старим і новим стилями. У місяцеслові подаються короткі уставні вказівки для священнослужителів та півчих. Після місяцеслова та Пасхаліх наведені імена святих, відомості про чудотворні ікони Божої Матері, особливо шановані в Україні, Собори святих.

         Вперше друкується «Правило молебне до преп.. отців наших Печерських ієром. Мелетія Сиріга», «Молитва за болящого», з Требника свт. ПетраМогили 1646 р., перекладені українською мовою Л.В. Іванніковою. Друкуються акафісти Покрові Пресвятої Богородиці; св.. прав. Арсенію, Волинському чудотворцю; молитва бл. п. Святішого Патріарха Мстислава за Україну; Діяння Архієрейського Собору від 25 травня 2011 р; довідкові дані про єпископат УАПЦ; загально церковні та навчальні заклади; монастирі; зарубіжні представництва; про пам’ятні дні, церковнослов’янська нумерація.

«Календар» призначений для церковнослужителів та віруючих, придбати його можна у єпархіальних управління УАПЦ, Київській Патріархії вул.. Трьохсвятительська, 8-А; Св. Покровській Подільській церкві м. Києва, вул. Покровська,7. т.: (044) 425-33-22; (044) 238-69-16; (099) 606-80-04.