16 квітня 2024

Проща єпископа Володимира до православних святинь у Канаді та США

16.06.2017.

З 12 травня по 5 червня 2017 року преосвященний Володимир, єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії на запрошення родини та окремих громад української та білоруської діаспори перебував з візитом у Канаді та США.

Єпископ Володимир відвідав Бавнд Брук у штаті Нью Йорк, з благословення блаженнішого митрополита Антонія (Щерби) відправив панахиду на місці упокоєння святійшого Мстислава, першого патріарха України; блаженної пам’яті протоієрея Григорія Подгурця, генерала Григорія Григоренка, протоієрея Володимира Базилевського, протопресвітера Артемія Селепини.

У Філадельфії преосвященний Володимир молився за літургією у білоруському храмі з високопреосвященнішим архієпископом Білоруської Автокефальної Православної Церкви Святославом (Логином) та протоієреєм Зіновієм Жолобаком. Після Літургії преосвященний Володимир подякував владиці Святославу, протоієрею Зіновію Жолобаку, усім вірним БАПЦ за можливість помолитися у святому храмі; за збереження традицій і мови білоруського народу далеко за межами Білорусії та висловив надію, що невдовзі БАПЦ та УАПЦ увійде у євхаристійне спілкування з Вселенською Православною Церквою. Преосвященний Володимир склав подяку Господу Ісусу Христу за свою причетність до навчання архієпископа Святослава та протоієрея Зіновія Жолобака у Київській Духовній Семінарії та Академії.

У Канаді, м. Торонто, преосвященний Володимир відправив у співслужінні з високопреосвященнішим Святославом та духовенством БАПЦ Божественну Літургію; звернувся з подякою до високопреосвященнішого Святослава, усіх вірних і передав благословення від Золотоверхого Києва.

Преосвященний Володимир вибачився перед віруючими за погане знання білоруської мови, але Євангелію читав білоруською мовою, а за проповіддю вірні попросили проповідувати українською мовою. Владика мав приватну розмову з Головою Білоруської Народної республіки в екзилі.

Завдяки старанням свого однокурсника по університету Михайла Гоголєва преосвящений Володимир звершив прочанство до о. Кадьяк на Алясці, до мощей преподобного Германа Аляськінського, які спочивають у кафедральному соборі о. Кодьяк. Перед ракою мощей преподобного преосвященний Володимир відслужив подячний молебень та освятив ікони преподобного, відвідав кладовище і помолився за упокій православних на Алясці, зокрема на о. Кодьяк.

Благозволенням протоієрея Івана (Джона) Дінлефа (Американська Православна Церква) преосвященний Володимир відвідав острів Єловий, місце подвизання преподобного Германа, каплицю, келії де відправив заздравний молебень за рідних і близьких, українських воїнів на фронті, за мир і спокій в Україні, відвідав цілюще джерело преподобного Германа Аляскінського.

Єпископ Володимир дякує всім хто допомагав йому у цій непростій і дуже складній прощі.