16 квітня 2024

Різдвяне послання Преосвященного Володимира, єпископа Вишгородського і Подільського

08.01.2018.

Різдвяне послання

Єпископа Вишгородського і Подільського, вікарія Київської єпархії Володимира

усім вірним Української Автокефальної Православної Церкви, Українському воїнству

 

Дорогі брати і сестри!

Христос народився, славімо Його!

«І враз з’явилось з Ангелами сила воїнства небесного, що славило Бога і говорило: Слава на небі Богові, і на землі спокій, між людьми благовоління.» (Лк. 2. 13-14). Ця хвала небесного воїнства народженому Богонемовляті породжує у всіх людей невимовну радість та благоговійне хвилювання. Сталося диво несказанне – Бог Вседержитель, Творець усіх світів, Який існує споконвічно і поза часам приймає людську плоть і народжується від Діви Марії. Радість Різдва Христового утверджує у людині віру в те, що вона творіння Боже. Людина все своє життя хоче бути щасливою. Богонемовля нагадує усім нам, що справжнє щастя тільки у Ньому. Сутність Різдва Христового у тому, що Він принизив себе до людини, зазнав страждань і прийняв смерть заради спасіння людства і тих, хто Його розпинав. (Флп. 2, 29-30). Богомладенець переміг смерть і гординю, бажає, щоб усі люди спаслися, здобули вічне життя та пізнали істину. (1 Тим. 2, 4).

         Наступники Христові повинні виплекати у собі любов до ближнього, єдність, братерство, всепрощення, нелицемірство, правдивість, чесність, співстраждання до усього творіння Божого. Христос застерігає нас від усяких криз, воєн, гіркоти, розгубленості, ворожнечі, тривоги, незадоволення. Христос прийшов на землю, щоб зцілити немічну людину з її недугами. Він зцілював прокаженних, паралітиків, сліпих, глухих, кривих, воскрешав мертвих. Христос знаходив покинутих, знедолених, упосліджених. Під Христовий        осуд підпали багатії, лицеміри, лукаві, підступні, продажні, дворушники, зрадливі, злодії, немиролюбні.

         Радіючи різдв’яною радістю та усвідомлюючи, що Боговтілення відбулося, насамперед, ради найупослідженіших: бездомних, безпритульних, безробітних, старців, бідних, усіх стражденних. Християни повинні втілювати в життя Христові Завіти, проявляти доброчинність, милосердя, співчуття, співстраждання всім, хто цього потребує.

         Усі ми мусимо позбавитись від невпевненості, слабодухості, братоненависництва, зрадливості, ворожнечі, підозри, самознищення. Христос хоче, щоб ми були сміливі, мужні, плекали спокій у душах і на нашій українській землі, єднались, мирились, прощали, об’єднувались.

         Вітаю, дорогі брати і сестри, всечесні отці, ченці, черниці, усі вірні Української Автокефальної Православної Церкви; Президента, Уряд, Верховну Раду, Збройні Сили та силові структури України, урядовців Києва та Київської області із Різдвом Христовим та Новим 2018 роком.

         Особливо вітаю із Різдвом Христовим та Новим 2018 роком усіх українських воїнів, які знаходяться на фронті та стримують російського агресора; полонених заручників. Будьте мужні, сміливі, не бійтеся. Богомладенець з Вами, Він переміг світ! Сім’ї, родини, друзі і близькі українських фронтовиків, загиблих воїнів і тих, що на фронті! Прийміть вітання з Різдвом Христовим!

         Дорогі воїни, Ви – надія і спокій усього українського народу. Нехай Народжене Богонемовля позбавить нас від російської агресії та припинить зазіхання ворогів на українські землі.

         Вітаю з Різдвом Христовим українську діаспору за межами України – вболівальницю за Українську Державу, єдину Православну Церкву в Україні. Усіх християн поздоровляю із Різдвом Христовим та Новоліттям.

         «…Ангели в небі пісню співають, що Христос родився всім возвіщають…»

Христос народився, славімо Його!

Різдво Христове

2017/2018 рік

м. Київ

 

Володимир,

Єпископ Вишгородський і Подільський, вікарій Київської єпархії