22 червня 2024

Святого великомученика Димитрія Солунського мироточивого

08.11.2019.

Тропар, глас 3: Великого в напастях оборонця / придбала в тобі вселенна, страстотерпче. / що ворогів перемагаєш, / і як Лієву переміг ти гординю / і на подвиг схилив Нестора, / так, Святий Димитрію, Христу Богу молися, / щоб подав нам велику милість.

Кондак, глас 2: Струмками крові твоєї, Димитрію, / Церкву Бог окропив, / давши тобі силу непереможну, / зберігаючи місто твоє, непорушним, / його ж бо єси твердиня.

Величання: Величаємо тебе, / страстотерпче святий Димитрію, / і шануємо чесні страждання твої, / що за Христа перетерпів єси.

Приспів 1: Бог нам є пристановище і сила. Величаємо тебе...

Приспів 2: Тому не злякаємось, коли все тремтить. Величаємо тебе... Слава: і нині; Алилуйя (тричі). Величаємо тебе...

На утрені Прокимен, глас 4: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів. Стих: До святих, що на землі, і до угодників Твоїх все бажання моє.

На Літургії Прокимен, глас 7: Звеселиться праведник у Господі / і уповатиме на Нього. Стих: Почуй, Боже, голос мій в молитві до Тебе. Алилуйя: Праведник, як пальма, розцвіте / і, як кедр на Ливані, намножиться.. Стих: Насаджені в домі Господнім / у дворах Бога нашого розцвітуть. Причасний: У вічній пам’яті буде праведник, / лихої слави він не убоїться.