23 липня 2024

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ

24.03.2015.

Громада Св. Покровської Подільської церкви м. Києва сповіщає, що 18 березня 2015 року відійшов у вічність великий патріот українського народу Павло-Богдан Дорожинський. Все життя р.Б. Павло-Богдан поклав на вівтар України та Української Церкви. Для нього не існувало особистого життя, сімейних статків, благополуччя – була тільки Українська Держава та український народ.

Жаль, що ми оцінюємо людину після її смерті! Р.Б. Павло-Богдан заслужив поклін українського народу ще за свого земного життя. Був абсолютним безсрібником, чемним, чуйним, доброзичливим, співстраждаючим, ввічливим, мужнім чоловіком. Співстраждав із усіма! Допомагав усім, також і мені! Мав силу йти до можновладців і говорити про негаразди, помилки, хиби, недоліки, не усвідомлення свого становища у суспільстві. 67 років видавав часописи: «Самостійна Україна», «Сурмач». Крім того – видавав журнали, газети, різні публікації щоби підняти дух українців. Пересилав у Зелений Клин, Сахалін, Камчатку, Магадан, Якутію, Бурятію, Куріли, Казахстан, Урал, Воркуту та у всі місця вимушеного осідку українців. Вся його праця робилася гарно, доброзичливо, толерантно, любовно, співстраждаюче, смиренно, поважно до будь-якої людини. Його життя було і буде прикладом для українців. Володів дивовижною толерантністю та інтелігентністю.

24 березня 2015 року відбулося прощання з Павлом-Богданом Дорожинським у храмі святителя Миколая на Аскольдовій могилі м. Києва.

Із зворушливими словами прощалися відомі українські патріоти: Йосип Борецький, Данило Штуль-Жданович, Онися Дупчак, Роман Періжок, Віктор Світайло, Галина Яблонська, Галина Устенко-Гайдай, Василь Савченко – велике коло друзів, історики, науковці, культурна громадськість м. Києва. Всі присутні на прощанні проспівали пісню «Чуєш брате мій…» та Гімн України.

Заупокійну літію та прощання відслужили священик Української Греко-Католицької Церкви, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій (УПЦ КП), єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (УАПЦ), протоієрей Дмитро Каран (УАПЦ), протоієрей Павло Стародуб (УПЦ КП). Духовенство та вірні молилися за упокій р.Б. Павла-Богдана. Під спів «Святий Боже…» тіло р.Б. Павла-Богдана винесли з храму та відправили до м. Львова для поховання на Личаківському кладовищі за заповітом покійного.

Співчуваємо рідним і друзям! Молимось за упокій душі.

Царство йому Небесне і вічна пам’ять!

Єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (Черпак).