23 липня 2024

ВЕЛИКДЕНЬ-2022: ГОЛОВНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ СВЯТО В УМОВАХ ВІЙНИ

25.04.2022.

 

ВЕЛИКДЕНЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ: КОЖЕН ТРЕТІЙ УКРАЇНЕЦЬ БУВ У ХРАМІ, ПОПРИ РИЗИК ОБСТРІЛІВ

Вже третій рік поспіль українці не зможуть повноцінно брати участь у церковних богослужіннях та освяченні великодніх кошиків. Минулі роки цьому на заваді стали обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, цьогоріч — воєнний стан. 

Під час повномасштабного військового вторгнення Росії на територію незалежної України понад 33% громадян на Великдень відвідали храми.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 26 квітня 2022 року.

Соціологи зазначили, що це вищий показник, ніж під час першого карантину (квітень 2020 року), тоді церкви відвідали лише 14% респондентів, але нижчий, ніж був до 2020 року, зокрема, у квітні 2012 року церкви відвідали 81%.

При цьому найбільше тих, хто відвідав храми у Великодні свята цього року, серед жителів західних областей та жителів сіл.

Відбулося великоденне пасхальне богослужіння і  в Свято-Покровській Подільській церкві.  Неочикувано багато було прихожан на ранковому урочистому богослужінні, яке провели священники церкви на чолі з єпископом Володимиром.  Привітання Блаженнійшого мітрополита  Епіфанія зачитав протоїєрей Димитрій. 

 

24 лютого 2022 року РФ вторглася в незалежну Україну. Почалися обстріли і бомбардування українських міст. Масово гине мирне населення України.

Окупанти обстрілюють мирні міста України. Домовленості про зелені коридори систематично порушуються. Евакуаційні конвої обстрілюються, що ускладнює евакуацію мирного населення і доставку в гарячі точки продуктів і медикаментів. У багатьох населених пунктах гуманітарна катастрофа.