24 лютого 2024

Візит преосвященого Володимира, єпископа Вишгородського і Подільського до м. Вашінгтону (США)

12.12.2011.

З 4 по 18 липня ц.р. преосвященний Володимир, єпископ Вишгородський і Подільський перебував у м. Вашінгтоні (США) на запрошення Далай Лами XIV.

17 липня, у неділю, преосвященний Володимир відвідав св. Володимирський храм м. Вашінгтона і молився за Божественною літургією, яку очолював архієпископ Ієрапольський Антоній (Щирба)― УПЦ в США. За літургією молився високо преподобний протоієрей Григорій Подгурець, який в цей день хрестив свого онука.

Високопреосвященнійший архієпископ Антоній, після Літургії, довів до відома парафіян, що до храму прибув преосвященний єп. Володимир, а також згадав про багатолітні особисті стосункиз ним в часи відновлення УАПЦ в Україні.

Преосвященний Володимир подякував владиці Антонію за його внесок у розбудову УАПЦ в Україні, жертовну дієву допомогу нашій Церкві в 90-ті роки ХХ століття.

Єп. Володимир привітав громаду м. Вашінгтона, передав благословення Предстоятеля УАПЦ в Україні блаженнішого митрополита Мефодія; з радістю привітав все чесного протоієрея Григорія Подгурця з хрестинами онука, мав розмову з парафіянкою Оленою Варварів, дружиною американського дипломата, Юрієм Чопівським та його дружиною.

Вл. Володимир мав приватну розмову з високопреосвященнішим архієпископом Антонієм, в якій піднімалося питання церковної єдності, стосунків ієрархії та всеправославного канонічного визнання УАПЦ в Україні.

На молитовну згадку єп. Володимир подарував архієп. Антонію та прот. Григорію Подгурцю «Православний молитвослов» українською мовою, виданий до 2000-ліття Різдва Христового.