06 грудень 2020

Новини

18 листопада – день інтронізації Святішого Патріарха Київського і всієї України Мстислава. 30 років тому, він став Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви. В історичному центрі тисячолітньої Київської Митрополії, – кафедральному соборі Святої Софії Київської, 18 листопада 1990 року під час Божественної Літургії відбулась інтронізація, тобто сходження на Київський Патріарший престол Святішого Мстислава, він став першим Патріархом Київським і всієї України, правонаступником першосвятителів Київської Митрополії.

Уважайте на себе! Коли провиниться твій брат, докори йому, а коли він покається, то вибач йому. (Луки, 17,3).

Щороку восени, 11-го вересня, Православна Церква відзначає особливе свято: День Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна. Втім, святом в звичайному розумінні назвати цей день важко - швидше, це день пам'яті і скорботи. Бо 11-го вересня християни відзначають трагічна подія - мученицьку смерть святого Божого пророка. Історію життя, пророчого служіння і мученицької кончини Іоанна Хрестителя ми зустрічаємо в Євангелії, в оповіданнях всіх чотирьох євангелістів, а також у давньоримського історика першого століття нашої ери Йосипа Флавія в його книзі «Іудейські старожитності».

 

Сьогодні після Божественної Літургії відбулися Загальні збори Свято-Покровської Подільської громади м. Києва. Загальні збори розпочались молитвою «Царю Небесний». Головою зборів одноголосно було обрано настоятеля храму, голову громади преосвященного Володимира, єпископа Фастівського, секретарем - Жидківську Наталію Василівну.

Сьогодні після Божественної Літургії настоятель храму, голова громади преосвященний Володимир, єпископ Фастівський зробив оголошення про проведення 16 серпня 2020 року після Божестенної Літургії Загальних зборів Свято-Покровської Подільської громади м. Києва. На зборах будуть обговорюватись наступні питання:

1. Про прийняття Статуту Свято-Покровської Подільської громади ПЦУ м. Києва;

2. Про обрання парафіяльної ради Свято-Покровської Подільської громади м. Києва;

3. Про обрання Ревізійної комісії Свято-Покровської Подільської громади м. Києва.

"В останній же великий день свята стояв Ісус і голосно говорив: хто спраглий, нехай іде до Мене і п’є.

Хто вірує в Мене, у того, як сказано в Писанні, з утроби його потечуть ріки води живої.

Це сказав Він про Духа, Якого мали прийняти віруючі в ім’я Його; бо ще не було на них Духа Святого, оскільки Ісус ще не був прославлений.

Святкування тисячоліття хрещення України сприяло активізації національно-релігійного руху. Це збіглося в часі з руйнуванням СРСР та імперської «церковної домовини». Почали створюватися громадські об’єднання, які під приводом вивчення історії України і релігії ставили собі метою відродження української державності. Наприкінці 80-х років у Києві було створено «Український культурологічний клуб», а при Будинку вчених – просвітницький клуб «Спадщина». До цих клубів увійшли відомі правозахисники, релігійні діячі, студенти. В спілкуванні й дискусіях зародилася ідея відродження УАПЦ в Україні.