22 червня 2024

Молитви початкові

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном). Молитвами святих отців наших, Господи, Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

*Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Милосердний, душі наші.

**Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Пресвятая Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

***Слава: і нині;

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава: і нині;

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому Богу (поклін).

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого й Бога (поклін).

Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого (поклін).

_____________________________________________________________________________

*      Від Пасхи до Вознесіння (Вшестя) замість цієї молитви читається тропар: “Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував” (тричі).

**    Від Вшестя до Тройці починаємо молитви зі “Святий Боже…”, опускаючи всі попередні. Це зауваження стосується і до молитов вечірніх (на сон грядущим).

*** Коли написано: “Слава: і нині;” необхідно читати повністю: “Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь”.